Organizacja Pożytku Publicznego

Też Możesz!

helping-climb-2

Czy warto pomagać? Wśród nas jest wiele osób potrzebujących wsparcia, dzieci i osób niepełnosprawnych, osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Można również wspierać dobre inicjatywy, które ubogacają życie naszego miasta, takie jak Ciastko z Bajką – spotkanie dla rodzin czy sportowa Liga Mieszkańców. Stowarzyszenie Możesz prowadzi też działania profilaktyczne, w ramach Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej. Te projekty wymagają poświęcenia czasu i niosą za sobą koszty. Zachęcamy do ich wsparcia. Możesz wesprzeć dobre inicjatywy, pomóc bliźnim, sprawić radość potrzebującym, a przy tym poczuć spełnienie i satysfakcję. 

 

W jaki sposób możesz pomóc?

1. Przekaż 1,5% podatku 

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, dzięki czemu możemy gromadzić środki w ramach 1,5%. Środki uzyskane w ten sposób, jak również z darowizn przeznaczamy na:

– Ogólnie na działania statutowe
– Konkretny program/cel np. zakupy sprzętu rehabilitacyjnego, terapia sensoryczna dla dzieci z autyzmem, finansowanie zajęć dla dzieci z rodzin ubogich – balet, śpiew.
 
Naszych podopiecznych i ich potrzeby przedstawiamy na tej stronie.
 
Osoby przekazujące nam środki mogą każdorazowo zdefiniować, na co dokładnie mają być przeznaczone. Pełne rozliczenie naszych działań jest dostępne w sprawozdaniu finansowym.

Dla osób wypełniających deklaracje roczne udostępniamy link: Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

 2. Darowizna jednorazowa na rzecz stowarzyszenia.

Darowiznę można przekazać za pośrednictwem portalu DotPay  (ID sprzedawcy: 48144) lub bezpośrednio na nasze konto. W opisie przelewu możesz dokładnie zdefiniować dla kogo i na co mają zostać przeznaczone środki (opis transakcji: Darowizna na rzecz …).

Zachęcamy do wsparcia w ten sposób naszego projektu żeglarskiego Poza Horyzonty.

Darowizny na rzecz Stowarzyszenia można odpisać od podatku. W przypadku darowizny finansowej wystarczy zachować dowód wpłaty. Więcej informacji.

3. Darowizna comiesięczna 

Być może 20 zł miesięcznie nie jest dla Ciebie dużą kwotą, ale dla rodziców naszych podopiecznych, którzy regularnie ponoszą koszty leków i terapii dzieci, będzie stanowić znaczne wsparcie. Aplikacje bankowe umożliwiają zdefiniowanie regularnych przelewów, dzięki czemu nawet nie trzeba o nich pamiętać. 

4. Pomoc niefinansowa

Masz pomysł na działanie? Chciałbyś zrealizować projekt społeczny?

Może w szafie zalegają niepotrzebne rzeczy albo robisz remont i chcesz pozbyć się rzeczy będących w dobrym stanie?

Jeśli tak, to prosimy o kontakt!

5. Wolontariat

Chcesz pomagać innym czynnie? Dysponujesz czasem? Masz pomysł? Zgłoś się do piastowskiego Centrum Wolontariatu!

Zawsze lubiłaś/eś w szkole pisać wypracowania i trochę Ci tego brakuje? Chcesz wykorzystać swój talent do pisania wniosków? Skontaktuj się ze mną!

6. Sponsoring

Prowadzisz działalność na terenie Piastowa? Możesz zostać sponsorem naszych przedsięwzięć i wypromować swoją firmę. Interesuje Cię idea biznesu odpowiedzialnego społecznie? Zachęcamy do kontaktu.

7. Mów o nas innych!

Masz nowych sąsiadów – młodą rodzinę z dziećmi? Czy wiedzą o Ciastku z Bajką i czerwcowym Dniu Dziecka Bożego? Zaproś ich do nas! Jakie wydarzenia są przed nami, możesz sprawdzić tu.

Mów o nas swojej rodzinie i znajomym – może zastanawiają się komu przekazać 1,5%, mają chęć pomagać, ale nie wiedzą jak? W ten sposób też możesz pomóc!

 

Naszym darczyńcom za serce otwarte na pomoc bliźnim dziękujemy!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *