Organizacja Pożytku Publicznego

Tradycje żeglarskie w Piastowie? Czemu nie!  Także w 2019 roku kontynuujemy realizację projektu „Poza Horyzonty”. Projekt już na stałe wpisał się w plan działań Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie. W tym roku odbył się już 7 wyjazd, podczas którego podopieczni świetlicy będą zgłębiali tajniki żeglarstwa.

Cele projektu to 3xP:

• Poprawa emocjonalnego i społecznego funkcjonowania jego uczestników,
• Profilaktyka uzależnień od alkoholu i innych środków odurzających,
• Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Zobacz teledysk z wyjazdu w 2019 roku

Cele te realizujemy poprzez skrócone szkolenie oraz krótki obóz żeglarski. Żeglarstwo kształtuje umiejętności współpracy, pozwala na rozwój zarówno fizyczny, społeczny jak i umysłowy. Uczestnicy poprzez realizację ambitnych zadań nabywają poczucia własnej wartości. Spędzają czas w aktywny i zdrowy sposób, często jest to ich jedyny wakacyjny wyjazd. W wyniku realizacji projektu uczestnicy zdobywają przydatne w życiu kompetencje i z większą łatwością będą w przyszłości przełamywać trudności w realizacji różnorodnych zadań.  W tym roku na żagle ruszyło nowe, młodsze pokolenie świetlików, dlatego zrealizowaliśmy obóz stacjonarny.

Tegoroczny wyjazd nad Zalew Sulejowski odbył się w terminie 5-7.07.2019 r i wzięło w nim udział około 22 podopiecznych świetlicy. Realizację projektu wspiera Gmina Piastów

W realizacji projektu od początku wspiera nas także klub żeglarski Mariway Sailing Club. Przedstawiciele klubu posiadają wszelkie wymagane uprawnienia do przeprowadzenia zajęć i angażują się w przedsięwzięcie charytatywnie. Koordynator zadania oraz 3 wychowawców biorących udział w projekcie również nie pobiera wynagrodzenia w związku z jego realizacją.

Dziękujemy także za wsparcie indywidualnym sponsorom, m.in. dziękuję koleżankom i kolegom z firmy Sollers Consulting Sp. z o.o. za zakupienie cegiełek na rzecz projektu. 

W przypadku pytań dotyczących projektu proszę o kontakt.

żagle

Wybrane relacje z poprzednich lat:

• Teledysk z 2016 roku

• Teledysk z 2015 roku

•  Teledysk z 2014 roku

• https://www.mozesz.org/2014/07/27/swietliki-na-wodzie/
http://www.mariway.pl/szkolenie-zeglarskie-nad-zegrzem-dla-mlodziezy-z-piastowa/
http://www.mariway.pl/szkolenie-na-temat-locji-dla-mlodziezy-z-piastowa/
http://www.mariway.pl/zagle-z-mlodzieza-z-piastowa-zalew-zegrzynski/
https://www.mozesz.org/2013/09/20/zeglarskie-wspomnienie-lata/

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *