Organizacja Pożytku Publicznego

Dzięki grantowi przeprowadziliśmy warsztaty umiejętności wychowawczych!

Stowarzyszenie MOŻESZ wspólnie ze Świetlicą Środowiskowo – Integracyjną „Dom Jana Pawła II” w Piastowie otrzymało grant w programie ComarchCares. Dzięki niemu, na dobry początek nowego semestru szkolnego mogliśmy zaproponować zarówno uczniom, jak i ich rodzicom wyjątkowy projekt edukacyjny.

Beneficjentami zadania byli podopieczni piastowskiej świetlicy, choć części warsztatowej projektu, przeznaczonej dla rodziców, przez wzgląd na duże zainteresowanie nadaliśmy formę otwartą.  O projekcie trzeba jednak opowiedzieć po kolei.

  konkurs grantowy_baner_1200px

Jakie były założen  ia projektu?

Przede wszystkim wyrównanie szans edukacyjnych.

Sposób?

Po pierwsze – warsztaty dla wychowanków świetlicy z zakresu technik efektywnego uczenia się, automotywacji do nauki, radzenia sobie ze stresem.

Po drugie – adresowane do rodziców warsztaty umiejętności wychowawczych, których tematyka skupiła się wokół wsparcia rodzica w pracy jaką podejmuje nad odrabianiem prac domowych ze swoim dzieckiem (czyli, jak odrabiać prace domowe ze swoim dzieckiem, by praca ta zakończyła się sukcesem oraz zadowoleniem rodzica i dziecka).

Warsztaty prowadziła wybitna specjalistka, psycholog, terapeuta pani Maria Berlińska. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu warsztaty odbywające się w  świetlicy były nieodpłatne i za pośrednictwem Stowarzyszenia Możesz mógł zapisać się na nie każdy chętny rodzic z Piastowa.

To jednak nie koniec działań podejmowanych w ramach projektu. Drugi ich blok skupił się wokół Internetu. Wolontariusze firmy Comarch  poprowadzili dla świetlików zajęcia pokazujące jakie korzyści można wynieść z czasu spędzonego przed komputerem wybierając mądrze gry internetowe, korzystając z konkretnych adresów www. Rodzice dostali też podpowiedź, jak wspólnie z dzieckiem umiejętnie korzystać z ogromnej ilości informacji zawartych w Internecie, włąściwie je filtrując i dbając jednocześnie o bezpieczeńswo swoje i pociechy.

Zdjęcie z warsztatów z Projektu Comarch Cares

Wreszcie, w ramach „nagrody” za pracę włożoną w powyższe działania, dla podopiecznych placówki i ich rodziców zaplanowaliśmy wspólny wyjazd, który odbył się w czasie ferii zimowych. Dokąd? Edukacyjnie, ale bardzo przyjemnie – do Centrum Nauki Kopernik.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *