Organizacja Pożytku Publicznego

Złapali wiatr w żagle!

zdjęcie grupowe - Projekt Poza Horyzonty

Tym dzieciom nie straszne deszcze, ani silne wiatry! Siedemnaścioro podopiecznych piastowskiej świetlicy spędziło cztery wakacyjne dni w Ośrodku AZS w Wilkasach realizując ambitny żeglarski plan.

Żeglarstwo pozwala nie tylko ciekawe spędzanie czasu, ale także kształtowanie osobowości. Kilka dni i wcześniejsze przygotowania pozwoliły uczestnikom nabyć umiejętności wiązania węzłów, rozpoznawania wiatrów, a nawet sterowania jachtem – wszytko pod czujnym okiem Kapitanów z klubu żeglarskiego Mariway Sailing Club. Mimo zmiennej pogody i trudnych wyzwań, wszyscy wrócili pełni pozytywnych emocji i wrażeń, a przede wszystkim wiary we własne możliwości!

Wyświetl relację z wyjazdu z lipca 2015.

Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Poza Horyzonty” i stanowi kontynuacją działań podjętych w 2013 i 2014 roku. W latach ubiegłych zrealizowaliśmy kolejno 2 i 4-dniowy wyjazdy żeglarskie nad Zalew Zegrzyński dla 15-osobowej grupy podopiecznych Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie. Szkolenie żeglarskie doskonale wpisuje w realizację zadań Świetlicy, którymi są poprawa społecznego i emocjonalnego funkcjonowania dzieci i młodzieży.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki dotacji od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Piastów oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a także dzięki pomocy finansowej od prywatnych darczyńców. W internetowej zbiórce udało się nam zgromadzić 3850 zł. Projekt wspomógł ponadto Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Wilkasach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz projekt! Bez was by się nie udało!

To nie koniec naszej żeglarskiej przygody! Zgodnie z już 2-letnią tradycją, pomiędzy naszymi rejsami odbywają się spotkania szkoleniowe. Tak będzie i w tym roku. We wrześniu spotkamy się ponownie, aby podsumować poprzedni wyjazd i zaplanować dalsze działania.

Relacje z wyjazdu dzień po dniu dostępne są na naszym profilu na Facebooku.

Więcej informacji o projekcie: www.mozesz.org/pozahoryzonty.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *