Organizacja Pożytku Publicznego
liga Możesz, zdjęcie grupowe

Koniec sezonu

Promiennie zakończyliśmy kolejny sezon piastowskich rozgrywek siódemek piłkarskich. W ligowej rywalizacji wzięło udział 12 zespołów, które rozegrały w sumie 22 kolejki spotkań. Ostatnia, przeprowadzona w niedzielę 30 czerwca zamknęła cały cykl, który podsumowuje poniższe zestawienie:

1 miejsce BŁĘKITNA NARKOZA 60 pkt
2 miejsce DAGAN GLOBAL 49 pkt
3 miejsce KS KOMBINACJA 46 pkt
4 miejsce INTERNACIONAL 40 pkt
5 miejsce BRONX 38 pkt
6 miejsce ORANJE 37 pkt
7 miejsce NO NAME 26 pkt
8 miejsce PARANIEMORALNI 25 pkt
9 miejsce EKSTREMALNI 24 pkt
10 miejsce SIN NOMBRE 16 pkt
11 miejsce TARTAK TEAM 13 pkt
12 miejsce FC WPR 9 pkt

liga Możesz, zdjęcie zwycięzców

Mistrz sezonu 2012/2013 – BŁĘKITNA NARKOZA

Rewelacją rundy wiosennej był zespół KS Kombinacja, który z meczu na mecz piął się na wyższe miejsca w tabeli. Jesienne straty były zbyt spore aby pobić najtrudniejszych rywali, jednak zdobycie trzeciego miejsca należy zaliczyć do największych sensacji tego sezonu. Dodatkowym wyróżnieniem dla tej drużyny jest tytuł najlepszego zawodnika, który zdobył Grzegorz Szcześniak.

liga Możesz, zdjęcie zwycięzcy grzegorza

Tytuł mistrzowski obroniła Błękitna Narkoza. Po wygranej jesieni liderzy kontrolowali sytuację w tabeli trzymając punktowo bezpieczną odległość od rywali. Poza złotymi medalami powtórnym wyróżnieniem które trafiło do zespołu była nagroda indywidualna dla Marcina Świerczka – najlepszego bramkarza sezonu.

liga Możesz, zdjęcie zwycięzcy

Srebrne medale dla drużyny Dagan Global. W tym przypadku także powtórka z rozrywki – czyli obrona 2 miejsca z sezonu 2011/2012, o które cały zespół musiał walczyć aż do ostatniej kolejki. Wśród zawodników reprezentujących wicemistrzów jeden zasłużył na królewskie wyróżnienie. Mowa o Marcinie Karczewskim, który imponował skutecznością strzelecką. W całych rozgrywkach zdobył w sumie 37 bramek z czego 4 trafiły do bramki rywala w ostatnim meczu sezonu.

liga Możesz, zdjęcie zwycięzcy

Tuż za podium wylądował Internacional, dla którego ostatni, niedzielny mecz z KS Kombinacja nie ułożył się pomyślnie (5:6). Uciekła szansa na zdobycie brązowych medali a także tytułu króla strzelców dla Dariusza Zielińskiego.

Wiosną nie popisał się z pewnością Bronx zamykający jesień na pozycji wicelidera. Problemy ze składem, kontuzje oraz ogólna słabsza dyspozycja to główne, wiosenne utrapienia zespołu. Te zadecydowały w dużej mierze o finalnej, piątej pozycji.

Dobre słowo, należy się natomiast pozostałym zespołom, które niezależnie od zajętej pozycji nie raz pokazywały panom z czołówki, że nie wolno ich lekceważyć – zachęcamy do odwiedzin pełnego zestawienia z wynikami.

Doceniamy także zaangażowanie kibiców. Magdalena Krusińska – wspierająca zespół Sin Nombre otrzymała wyróżnienie dla najlepszego kibica sezonu.

Uroczyste podsumowanie rozgrywek było także okazją do złożenia podziękowań dla instytucji wpierających organizacyjnie rozgrywki:

Dyrekcji i zespołu pracowników Gimnazjum nr 2 w Piastowie – gospodarza sportowego obiektu
Miasta Piastowa za udzielone wsparcie finansowe
– Klubowi Oxygen z Ursusa za ufundowanie nagród dla wyróżnionych zawodników.

Wyrazy uznania i szacunku kierujemy także w stronę sędziów oraz ratowników medycznych obsługujących nasze zawody, jak i prowadzących niedzielne potyczki przy stoliku technicznym – tu w rolach głównych wystąpili: Grzegorz Kruk i Leszek Szczuka – serdecznie dziękujemy za wasze zaangażowanie.

Rozgrywki kolejnego sezonu rozpoczniemy we wrześniu 2013. Już wkrótce informacje dla zainteresowanych zespołów.

Do zobaczenia!

Więcej informacji o rozgrywkach na stronie www.liga.mozesz.org

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *