Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na leczenie i rehabilitację naszego syna Ignacego.  Ignaś ma prawie 10 lat i za sobą bardzo ciężkie przeżycia. Kiedy miał 3 latka zachorował na sterydooporny zespół nerczycowy. W wyniku tej ciężkiej choroby, która atakuje nerki, doszło do ich niewydolności. Potem obie nerki musiały zostać usunięte, przez prawie dwa lata był dializowany w domu a potem w wyniku powikłań musiał jeździć na zabiegi hemodializy do szpitala przez następne pół roku. W 2010 roku po ponad dwóch latach oczekiwania przeszedł przeszczep nerki. Choroba odcisnęła na jego organizmie swoje piętno. W ślad za uszkodzeniem nerek doszło do uszkodzenia wzroku, kręgosłupa, kośćca (osteoporoza). W sumie Ignacy przeszedł 11 operacji.

Niestety to jeszcze nie koniec. Ostatnio okazało się, że ma wywichnięte stawy biodrowe i przynajmniej jeden z nich wymaga w niedługim czasie kolejnego zabiegu operacyjnego. Dziecko, mimo że ma 10 lat, ma 105cm wzrostu. Mimo podawania od sierpnia hormonu wzrostu nie ma żadnej poprawy. Są jednak skutki uboczne w postaci pogorszenia widzenia, znacznego pogorszenia stanu mięśni. Dziecko porusza się często z trudnością. Z tego powodu staramy się umożliwić mu jak najszerszą rehabilitację. Ignacy ma zajęcia na basenie w Grodzisku Mazowieckim ale wymaga również zajęć z innym rehabilitantem, który pracuje z dziećmi po przeszczepach nerek. Wszystko to nie jest w żaden sposób zapewniane przez NFZ. Zarówno zakup leków jak i rehabilitacja obciąża nasz budżet w sposób gigantyczny. Średnio miesięcznie jest to kwota powyżej 1.000zł.

Stowarzyszenie „Możesz” objęło swoją opieką naszego syna. Dzięki temu możemy korzystać ze środków spływających od darczyńców, którzy  postanowili pomóc nam w zabezpieczeniu potrzeb Ignacego poprzez przekazanie 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego czyli Stowarzyszenia „Możesz”. Z pieniędzy uzyskanych w ten sposób finansujemy zarówno bardzo kosztowną rehabilitację jak i leczenie syna. Każdą wydaną złotówkę  rozliczamy przedstawiając Stowarzyszeniu faktury (najczęściej z apteki).

Każda kwota przekazana w postaci 1% podatku pomoże nam uporać się z codziennymi problemami związanymi z opieką nad Ignacym. Dlatego prosimy o wskazanie Stowarzyszenia „Możesz” w rozliczeniu podatkowym. Prosimy również o wpisanie w odpowiednich rubrykach formularza PIT numer KRS 0000124097 i obliczoną kwotę 1% od należnego fiskusowi podatku. Prosimy również o wpisanie celu szczególnego 1% „dla Ignacego” i o zaznaczenie kwadratu z pozycją „wyrażam zgodę”, dzięki któremu Stowarzyszenie będzie wiedziało, jaka kwota i od kogo powinna wpłynąć na konto.

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Agnieszka i Sławomir Gocan