Tradycje żeglarskie w Piastowie? Czemu nie!  Także w 2017 roku kontynuujemy realizację projektu „Poza Horyzonty”. Projekt już na stałe wpisał się w plan działań Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie. W tym roku odbędzie się już 5 wyjazd, podczas którego podopieczni świetlicy zgłębiali tajniki żeglarstwa nad Jeziorem Niegocin. 

Zobacz dziennik mapowy projektu w 2016 r. 

Cele projektu to 3xP:

• Poprawa emocjonalnego i społecznego funkcjonowania jego uczestników,
• Profilaktyka uzależnień od alkoholu i innych środków odurzających,
• Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Wyświetl relację z wyjazdu z lipca 2016.

Cele te realizujemy poprzez skrócone szkolenie oraz krótki obóz żeglarski. Żeglarstwo kształtuje umiejętności współpracy, pozwala na rozwój zarówno fizyczny, społeczny jak i umysłowy. Uczestnicy poprzez realizację ambitnych zadań nabywają poczucia własnej wartości. Spędzają czas w aktywny i zdrowy sposób, często jest to ich jedyny wakacyjny wyjazd. W wyniku realizacji projektu uczestnicy zdobywają przydatne w życiu kompetencje i z większą łatwością będą w przyszłości przełamywać trudności w realizacji różnorodnych zadań. Do tej pory realizowaliśmy obozy stacjonarne, natomiast w tym roku planujemy rejs wędrowny. Planujemy autokarem przyjechać do Piasków nad Jeziorem Ruciane Nida, wypożyczyć jachty  i przez pieć dni nie wracać na suchy lad – z wyjątkiem zawijania do portów (Wierzba, Mikołajki, Ryn) celem zjedzenia ciepłego posiłku na obiad (śniadania i kolacje we własnym zakresie będziemy robić na pokładzie z artykułów zakupionych wcześniej). Formuła ta będzie wymagała większej odpowiedzialności i dyscypliny, w zamian za co pozwoli zobaczyć nowe miejsca oraz poznać tradycyjną formę żeglarstwa. Przyjęcie tej formuły pozwoli ponadto na wydłużenie pełnych dni żeglowania do 3 (do tej pory wyjazdy były 4 dniowe, co dawało 2 pełne dni żeglarskie).

Tegoroczny wyjazd na Mazury odbędzie się w terminie 17-22.07.2017 r i weźmie w nim udział 15 podopiecznych świetlicy. Realizację projektu wspiera Gmina PiastówPozostałą kwotę (ok. 8 tyś. zł) planujemy pozyskać od sponsorów oraz poprzez organizację rejsu sponsorskiego, na który już teraz zapraszamy chętnych przyjaciół Stowarzyszenia Możesz.

Rejs sponsorski odbędzie się w terminie 15-17.07.2017 r. Koszt uczestnictwa wynosi 400 zł od osoby. Kwota ta obejmuje 2 dni żeglowania, w tym 2 noclegi na jachcie, opiekę i prowadzenie rejsu przez profesjonalnego sternika i świetną atmosfera 🙂 ). Zobacz więcej informacji.

Uczestnicy rejsu pomogą nam pokryć koszty wypożyczenia łodzi. Prosimy także o wsparcie projektu poprzez zawarcie umowy sponsorskiej lub przekazanie darowizny. Przekazanie darowizny jest bardzo proste np. poprzez portal DotPay (ID sprzedawcy: 48144, opis transakcji: Poza Horyzonty).

W realizacji projektu od początku wspiera nas także klub żeglarski Mariway Sailing Club. Przedstawiciele klubu posiadają wszelkie wymagane uprawnienia do przeprowadzenia zajęć i angażują się w przedsięwzięcie charytatywnie. Koordynator zadania oraz 3 wychowawców biorących udział w projekcie również nie pobiera wynagrodzenia w związku z jego realizacją.

Zobacz relację z przebiegu projektu na Facebooku.

W przypadku pytań dotyczących projektu proszę o kontakt: urszula.romaniec@mozesz.org.

żagle

Wybrane relacje z dotychczasowych działań:

Teledysk z 2015 roku

• Teledysk z 2014 roku

• http://www.mozesz.org/2014/07/27/swietliki-na-wodzie/
http://www.mariway.pl/szkolenie-zeglarskie-nad-zegrzem-dla-mlodziezy-z-piastowa/
http://www.mariway.pl/szkolenie-na-temat-locji-dla-mlodziezy-z-piastowa/
http://www.mariway.pl/zagle-z-mlodzieza-z-piastowa-zalew-zegrzynski/
http://www.mozesz.org/2013/09/20/zeglarskie-wspomnienie-lata/