Tradycje żeglarskie w Piastowie? Czemu nie!  Także w 2019 roku kontynuujemy realizację projektu „Poza Horyzonty”. Projekt już na stałe wpisał się w plan działań Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie. W tym roku odbędzie się już 7 wyjazd, podczas którego podopieczni świetlicy będą zgłębiali tajniki żeglarstwa.

Cele projektu to 3xP:

• Poprawa emocjonalnego i społecznego funkcjonowania jego uczestników,
• Profilaktyka uzależnień od alkoholu i innych środków odurzających,
• Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Wyświetl relację z wcześniejszego wyjazdu

Cele te realizujemy poprzez skrócone szkolenie oraz krótki obóz żeglarski. Żeglarstwo kształtuje umiejętności współpracy, pozwala na rozwój zarówno fizyczny, społeczny jak i umysłowy. Uczestnicy poprzez realizację ambitnych zadań nabywają poczucia własnej wartości. Spędzają czas w aktywny i zdrowy sposób, często jest to ich jedyny wakacyjny wyjazd. W wyniku realizacji projektu uczestnicy zdobywają przydatne w życiu kompetencje i z większą łatwością będą w przyszłości przełamywać trudności w realizacji różnorodnych zadań.  W tym roku na żagle rusza nowe, młodsze pokolenie świetlików, dlatego planujemy obóz stacjonarny.

Tegoroczny wyjazd nad Zalew Sulejowski odbędzie się w terminie 5-7.07.2019 r i weźmie w nim udział około 22 podopiecznych świetlicy. Realizację projektu wspiera Gmina Piastów

Do domknięcia budżetu brakuje nam 2 tyś zł, dlatego prosimy o wsparcie projektu poprzez zawarcie umowy sponsorskiej lub przekazanie darowizny. Przekazanie darowizny jest bardzo proste np. poprzez portal DotPay. Warto wiedzieć, że dowód wpłaty darowizny na konto Stowarzyszenia Możesz pozwala na odliczenie jej od podatku (szczegóły na stronie Ministerstwa Finansów). 

W realizacji projektu od początku wspiera nas także klub żeglarski Mariway Sailing Club. Przedstawiciele klubu posiadają wszelkie wymagane uprawnienia do przeprowadzenia zajęć i angażują się w przedsięwzięcie charytatywnie. Koordynator zadania oraz 3 wychowawców biorących udział w projekcie również nie pobiera wynagrodzenia w związku z jego realizacją.

W przypadku pytań dotyczących projektu proszę o kontakt.

żagle

Wybrane relacje z dotychczasowych działań:

Teledysk z 2015 roku

• Teledysk z 2014 roku

• http://www.mozesz.org/2014/07/27/swietliki-na-wodzie/
http://www.mariway.pl/szkolenie-zeglarskie-nad-zegrzem-dla-mlodziezy-z-piastowa/
http://www.mariway.pl/szkolenie-na-temat-locji-dla-mlodziezy-z-piastowa/
http://www.mariway.pl/zagle-z-mlodzieza-z-piastowa-zalew-zegrzynski/
http://www.mozesz.org/2013/09/20/zeglarskie-wspomnienie-lata/